l-g
14 بهمن 1401 - 15:08

آیت الله مدرسی: دستاوردهای نظام برای مردم به درستی تبیین شود

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه دشمن به دنبال تحریف در دستاوردهای نظام است، گفت: دستاوردهای نظام برای مردم به درستی تبیین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته جمعه بخش مرکزی یزد با تبریک سالروز ولادت حضرت علی(ع) اظهار داشت: لازم به توجه است که امروز مثل همه دوران تاریخ جامعه و بشریت نیازمند اخلاق است و ما الگویی برتر از امام علی (ع) در داشتن سیره اخلاقی نداریم.

وی ادامه داد: دلیل این موضوع هم آن است که هم با کفار روبه رو شد هم با منافقین و هم با تفرقه‌افکنان و بیعت‌شکنان و لذا سیره امیرالمومنین مخصوصا در حوزه‌های اجتماعی و سیاسی باید به شکل ویژه مورد توجه و بهره‌برداری در مراحل مختلف زندگی جامعه اسلامی قرار گیرد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: چند اصل از اصول اخلاقی و سیره آن حضرت از جمله حفظ حریم و پروا پیشگی، پاسداشت حقوق همگان، چه موافق و چه مخالف؛ و همچنین پایبندی به عهد و پیمان در مقابل هر فردی، عدالت برای همه طبقات و همچنین مدارا نسبت به عموم جامعه، صراحت و صداقت در عرصه‌های مختلف و تکریم حقوق انسان‌ها که هیچ فردی حق نداشت در زمان آن حضرت به دارایی و حرمت انسان‌ها دست درازی کند از جمله مسائلی است که باید در میان همه افراد جامعه از مردم و مسئولان ترویج شود.

مدرسی یزدی با بیان اینکه در ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی قرار داریم گفت: این ایام فرصت خوبی برای بررسی دستاوردها، توانمندی، نواقص و کمبودهای کشور است و اینکه بدانیم چه بوده‌ایم، چه هستیم و چه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه بدون شک یکی از برجسته‌ترین ابزار دشمن برای مقابله با نظام اسلامی تحریف است که نکته مقابل آن  نیز تبیین قرار دارد، گفت: با تحریف 30 هزارنفر را در مقابل امام حسین(ع) قرار دادند و با تحریف کاری کردند و فضایی را به وجود آوردند که جبهه کفر فکر و تصور می‌کرد با کشتن امام حسین(ع) ثواب می‌برد، امروز هم دشمن تمام سرمایه خود را روی مسئله تحریف گذاشته و می‌خواهد در ذهن‌ها اینگونه وانمود کند که اسلام نمی‌تواند نظام کاملی را تشکیل بدهد و اگر تشکیل بدهد آن نظام کارآمد نیست.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: در این رابطه قابل ذکر و تامل است که آیا به تعبیر آنها  یک نظام ناکارآمد می‌تواند طی 43 سال از استقلال، تمامیت ارضی و موجودیت خود در برابر مجموعه‌هایی از توطئه‌های دشمن دفاع کند.

مدرسی یزدی ادامه داد: آیا یک نظام ناکارآمد می‌تواند کشوری را که از نظر ارتش، تجهیزات و قدرت دفاعی کاملا وابسته بود به یک کشور دارای اقتدار دفاعی، نظامی و دارای قدرت ضربه متقابل تبدیل کند و یا یک نظام ناکارامد می‌تواند طی چهل سال به استناد گزارش سازمان ملل شاخصه توسعه انسانی را شصت پله ارتقا دهد و از این جهت رتبه اول جهان را به خود اختصاص دهد تا جایی که در حوزه‌هایی از جمله بهداشت، درمان، آموزش و غیره شاخص زندگی را از پنجاه سال قبل از انقلاب به هفتاد و هفت سال برساند؟

وی گفت: همچنین ایا یک نظام ناکارآمد می‌تواند رتبه علمی کشور را از 56 جهان به رتبه 16 و از رتبه  پنجم در منطقه به رتبه اول برساند و سرعت رشد علم در ایران اسلامی را یازده برابر میانگین سرعت رشد علم در جهان کند و رتبه نظام جمهوری اسلامی ایران در ثبت اختراعات را از رتبه 39 جهان به رتبه 7 جهان در سال 94 برساند؛ چنین نظامی آیا می‌تواند رتبه فقر46 درصدی مردم در دوران پهلوی را به حدود 14 درصد کاهش بدهد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: البته رتبه فقر در آمریکا 12 درصد، در انگلستان 19درصد و در ژاپن 18 درصد و در عربستان 25 درصد است و این طور نیست که کشورهای دیگر فقر نداشته باشند؛ هر چند ما باید بیش از این نیز فقرزدایی داشته باشیم و فقرا را در امکانات و توانمندسازی توفیق دهیم.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: تداوم این نظام در گرو حفظ ارزش‌ها و حل مشکلات مردم است و رهبر معظم انقلاب هم در سخنرانی اخیر در جمع خلاقان و اندیشمندان اقتصادی کشور فرمودند که به خدا قسم مشکلات مردم در گرو حذف قوانین دست و پا گیر است و  در کمتر کردن تصدی‌گری دولت است و عدم صدور بخشنامه‌های خلق‌الساعه، تسهیل امور برای زندگی اقتصادی مردم و نیز حذف نظارت های سلیقه ای و کنترل خرج‌های دولتی!؛ ما هم باید به این فرمایش ایشان توجه و عمل داشته باشیم.

انتهای پیام/781/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016915