l-g
14 بهمن 1401 - 17:42

دشمن باید فکر براندازی و تغییر نظام سیاسی ایران را از سر بیرون کند

امام جمعه نایین گفت: کشتی انقلاب با قدرت و هدایت رهبری رو به حرکت و پیشرفت است و دشمن باید فکر براندازی و تغییر نظام سیاسی کشورمان را از سر بیرون کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از نایین، حجت‌الاسلام محمد مطهرخو امام جمعه شهرستان نایین با تبریک فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ایام الله دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین درست، دقیق و عمیق در عرصه مبارزه دائمی جریان حق بر علیه جریان باطل است.

وی با اشاره به سیاه‌نمایی و ارعاب‌آفرینی دشمن افزود: امروزه از مهم‌ترین ضروریات جامعه تبیین است، چرا که جریان باطل قلب حقایق را مورد هدف قرار می‌دهد و با وارونه‌سازی، سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی مشکلات و کمبودها، هر آنچه از دستش بر می‌آید را برای تغییر افکار و احساسات عوام و خواص جامعه، انجام می‌دهد.

مطهرخو تصریح کرد: دشمن در چنین کارزاری شش عرصه باورها، تشخیص، اراده، اعتماد، اتحاد و امیدآفرینی را مورد هدف قرار داده است که عمده شکست جبهه حق در طول تاریخ از همین ناحیه بوده است و دشمن باور مردم را نسبت به حق و اعتماد مردم را نسبت به کسانی که در جبهه حق هستند، هدف قرار می‌دهد. 

امام جمعه نایین گفت: دشمن اراده مردم را در ادامه این مسیر حق سست کرده و اعتقاد مردم را به نظام اسلامی مورد خدشه قرار می‌دهد که باعث از بین رفتن اتحاد و در نهایت ناامیدی مردم می‌شود. 

وی ادامه داد: لازمه برخورد و جبران این ضعف، این است که نگاه ما صرفاً به گذشته انقلاب نباشد.

مطهرخو ادامه داد: امروز نگاه ما باید به آینده انقلاب باشد، همانگونه که رهبر معظم انقلاب با بیانیه علمی و کارشناسی گام دوم انقلاب، مسیر پیشرفت این انقلاب را برای ما ترسیم کرده است و این یعنی نگاه شما به آینده انقلاب بیشتر از نگاه شما به گذشته انقلاب باشد.

امام جمعه نائین با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: این بیانیه یک بشارت و یک هشدار دارد و بشارت این است که ادامه این انقلاب و آینده آن به لطف خدا قطعاً به دشواری ۴۰ گذشته نیست چون انقلاب در طول حیات طیبه خودش امتحانات گوناگون و سختی را گذرانده است.

وی خاطرنشان کرد: این کشتی با قوت و قدرت و هدایت رهبری رو به پیشرفت است و واقعیت میدان حاکی از این مطلب است که دیگر این طور نیست که انقلاب در میان وجود و عدم و تداوم و فروپاشی نوسان داشته باشد.

مطهرخو ادامه داد: بلکه این انقلاب به سطحی از اقتدار و استحکام دست یافته است که دشمن باید فکر براندازی و تغییر نظام سیاسی این کشور را از سر بیرون کند و اگر تا الان انقلاب را در محاسبات و معادلات سیاسی خودشان به رسمیت نشناختند، ناچار هستند به رسمیت بشناسند.

امام جمعه نائین دور کردن ترس و ناامیدی و حرکت مجاهدانه را شرط تداوم انقلاب دانست و افزود: هشدار بیانیه مقام معظم رهبری این است که با دشمن یعنی استکبار جهانی در حال جنگ نامتقارن هستیم، یعنی دشمن ابزارهایی دارد که ما نداریم، البته ما نیز امکاناتی داریم که او ندارد ما توکل بر خدا، ایمان، اعتماد به وعده‌های نصرت الهی و پیروزی نهایی را داریم.

وی تأکید کرد: مردم آگاه، بصیر و همیشه در صحنه و مقاوم، آموزه‌های اسلام ناب محمدی و عنصر مرجعیت و رهبری در قالب ولایت فقیه سه عنصری هستند که وقتی با هم باشند و ما از آن دفاع کنیم، هرکسی با هر قدرتی زورش به این مملکت و نظام نخواهد رسید و باید با هر آنچه که این سه عنصر را تضعیف می‌کند مقابله کنیم.

مطهرخو گفت: امروز صرفاً جهاد تبیین در مسائل کشور کافی نیست، مسائل دینی و اعتقادی، حاکمیت دین، اهداف آرمان‌های انقلاب مثل عدالت، شناساندن دشمنان داخلی و خارجی نظام، دستاوردهای انقلاب و دستاوردهای دولت انقلابی، موانع پیشرفت انقلاب مثل مدیران ناکارآمد در اقتصاد و تولید، نفوذ و تقویت قانون اساسی، مذاکره با آمریکا، نماز، خانواده و تکثیر نسل و ازدواج، همگی نیاز به تبیین دارد و هرکسی باید در هر جایی یک گوشه کار را بگیرد و به تبیین بپردازد.

امام جمعه نائین ادامه داد: در مدت یک سال گذشته بیش از صدها دستاورد و پیشرفت در زمینه علمی، صنعتی، دانش‌بنیان، پروژه‌های نیروگاهی و آب‌رسانی، گازرسانی و برق، هوافضا و مبارزه با فساد و رانت داشته‌ایم که در این فرصت کوتاه نمی‌توان به آن پرداخت.

وی افزود: بازگشت بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نخبه به کشور و افزایش رشد علمی کشور، فعال شدن مجدد کارخانجات بزرگ تعطیل شده و اشتغال صدها نفر را از اتفاقاتی است که دشمن از آن هراس دارد و تمام تلاشش برای بازدارندگی این امر مهم است. 

مطهرخو تصریح کرد: طرح آب‌رسانی سنندج و خوزستان از طرح‌های بزرگ خاورمیانه، ساخت پهپاد شهاب، ماهواره خیام، ماهواره نور دو و افزایش دو برابری وام‌های ازدواج، فرزندآوری و دانشجویان از دیگر خدمات دولت سیزدهم است.

امام جمعه نائین گفت: تخریب ۸۶ ویلای غیر مجاز حتی ویلاهای مدیران در بهبهان، آزادسازی ۱۶۲ هزار متر مربع حریم ساحل قشم، آزادسازی معادل ده هزار و پانصد میلیارد تومان از راضی بستر رودخانه‌های لواسانات، حذف رانت و امضاهای طلایی برای دریافت مجوز، صدور بیش از ۱۰۸ هزار مجوز کسب و کار، از اقدامات و برکات دولت انقلابی در زمینه مبارزه با فساد است.

پایان پیام/ ۶۳۱۳۰/ق/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017201