l-g
14 بهمن 1401 - 12:50

کمیسیون مشترک همکاری‌های خراسان شمالی و ترکمنستان تشکیل می‌شود

استاندار خراسان شمالی گفت: کمیسیون مشترک همکاری‌های خراسان شمالی و ترکمنستان تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از راز و جرگلان، محمدرضا حسین‌نژاد، صبح امروز در آیین افتتاح پروژه برق‌رسانی به شهرستان راز و جرگلان، اظهار داشت: در چارچوب مصوبات موجود، ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و صادرات در شهرستان راز و جرگلان را تقویت خواهیم کرد تا عمران و آبادانی این شهرستان مسیر توسعه را طی کند.

وی با بیان اینکه مزیت‌های بالقوه شهرستان راز و جرگلان بر کسی پوشیده نیست، گفت: هدف‌گذاری ما برای تقویت شهرهای مرزی و راه‌های مرزی است.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: بستر برای برگزاری کمیسیون مشترک با کشور ترکمنستان فراهم شده تا موضوع بازگشایی گذر و بازارچه مرزی به قطعیت برسد، ضمن این که صادرات اسب را هم مورد توجه و تاکید قرار داده‌ایم.

حسین‌نژاد با بیان اینکه قرآن کتاب راهنمای تمام مسلمانان جهان و  منشأ هدایت و وحدت ماست، گفت:  این قرآن موجب شد تا در زمان رژیم ستم‌شاهی که تبعیض طبقاتی، فقر و فساد بیداد می‌کرد با هم متحد شویم تا انقلاب به پیروزی برسد.

وی با اشاره به تحریم سپاه توسط کشورهای اروپایی، خاطرنشان کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی که از سپاه به‌عنوان یکی از ستون‌های اصلی نظام یاد کرده است، در حال حاضر کشورهای اروپایی می‌خواهند با هدف قرار دادن نقطه قوت ما یعنی سپاه آن را تحریم کنند.

حسین‌نژاد با تاکید بر اینکه با تقویت دشمن شناسی و بصیرت افزایی هرگز دشمنان نمی‌توانند با ایجاد تلاطم امنیت کشور را خدشه دار کنند، گفت: با همدلی و هم‌افزایی توسعه و پیشرفت کشور و استان را رقم خواهیم زد.

انتهای پیام/311/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016658